Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Fenomen osocza bogatopłytkowego.

                                                            

 

Zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym należą do jednych z najczęściej wybieranych przez pacjentów.

Dzieje się tak z pewnością dlatego, że kojarzą się z poprawianiem kondycji skóry przy pomocy naturalnych składników, bez ryzyka osiągnięcia przerysowanego, sztucznego wyglądu.

 

Rzeczywiście, osocze bogatopłytkowe to produkt w pełni naturalny, który uzyskuje się z własnej krwi pacjenta i poddaje specjalne obróbce wirowania w celu otrzymania wyizolowanych płytek krwi bogatych w czynniki wzrostu. 

Czynniki wzrostu to białka, które w organizmie ludzkim odpowiadają za pobudzanie innych komórek do wzrostu i namnażania. Podane pod skórę stymulują procesy regeneracji tkanek, syntezy kolagenu i tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

 

Osocze stosujemy w celu poprawy wyglądu skóry  i włosów, zwiększenie gęstości, elastyczności i jędrności, poprawy jej ukrwienia i kolorytu a także zmniejszenia widocznych blizn i rozstępów.

Umożliwia także leczenie łysienia i wzmocnienie włosów oraz przyśpieszenie regeneracji skóry po innych zabiegach.

 

Niekwestionowaną zaletą zabiegów z osoczem bogatopłytkowym jest brak reakcji alergicznych na preparat wynikający z podania autogennego materiału. 

Dla pacjentów, którym zależy głównie na profilaktyce starzenia i poprawie kondycji skóry, atutem jest również gwarancja, że zabieg nie zmienia rysów twarzy.

 

Preparat bogatopłytkowy wstrzykuje się bardzo cienką igłą wzdłuż linii zmarszczek i fałd lub śródskórnie na wybranej powierzchni. Zabieg trwa około godziny i nie jest szczególnie bolesny, choć  można również zastosować miejscowo maść znieczulającą.

Regeneracja następuje bardzo szybko. Opuchlizna i zaczerwienienie ustępują zwykle następnego dnia, a u niektórych pacjentek nawet po kilku godzinach. Pierwsze efekty widać po około dwóch tygodniach – ma to związek z tempem wzrostu włókien kolagenowych.

Powrót